male-agronomist-treating-apple-trees-with-pesticides-orchard)
המדביר במרכז

המדביר במרכז

צוות המדביר במרכז הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם ההדברות

הדברת מזיקים מחיר הכי זול בארץ החל מ149₪ בלבד [כולל אחריות]

הדברת מזיקים היא צורך חיוני. מזיקים יכולים לשבש את חיי השגרה, לפגוע בבריאות, להפריע לחיי היומיום, לעקוץ ולהטריד, אך גם להעביר מחלות, לנשוך ולהפחיד. אין ספק כי כל התופעות האלו שציינו למעלה – לא היו המשאלה של כל אחד ואחת מכם. אך למרות זאת – נראה כי כמו בכל דבר אחר, את המזיקים זה לא מעניין. והם יפקדו אתכם בדיוק ברגע שהכי לא תצפו להם.

ישנם מגוון רחב סוגים של מזיקים בארץ ובעולם כולו. אשר אנחנו בחברת המדביר במרכז מקפידים להכיר היטב, כדי להדביר אותם בצורה הכי יעילה ואיכותית שאפשר.

מה זה בכלל מזיקים?

בעלי חיים קיימים בסביבת בני אדם מאז ומתמיד. חלקם נחשבים מועילים, חלקם זוכים לתווית של "חברים", ואילו חלק גדול מהם, בעיקר חרקים, נחשבים מזיקים דווקא. אך עם זאת – מזיקים הם לאו דווקא חרקים. הם יכולים להיות גם מכרסמים כמו עכברים או חולדות, שגם יוכלו להקשות על החיים המשותפים שלנו יחד איתם.

למה הם נחשבים מזיקים?

כפי שאמרנו בפסקה הקודמת: בעלי חיים רבים מוגדרים בתור מזיקים כאשר אורחות החיים שלהם מתערבבות בשלנו. או כאשר הם מתרבים בכמויות בלתי נשלטות, או כאשר הם פוגעים בצרכים של בני האדם ובהתנהלות השוטפת.

לצורך הדוגמה, עכברים וחולדות מוגדרים כמזיקים כאשר הם נכנסים לבתים ועסקים של בני אדם, נושכים ומעבירים מחלות, מזהמים את המזון שלנו, או פוגעים בגידולים חקלאיים במידה שגורמת נזקים כלכליים כבדים.

הדברת מזיקים טורדניים – עושים לזה סוף

אחרים, כמו יתושים למשל, נחשבים מזיקים בגלל חוסר הנעימות שהם גורמים כשהם מזמזמים לנו באוזן, עוקצים, וגורמים לגירוד קשה. ובעיקר – אסור לשכוח שהעקיצות שלהם יכולות לגרום לזיהומים ולהעביר מחלות.

למרות זאת, ישנן גם מזיקים כמו זבובים למשל שלרוב לא עוקצים בני אדם, אבל כשהם מעופפים בכמויות גדולות בסביבת שיש בה בני אדם, הם נוחתים על המזון, משאירים צואה על משטחים שונים ועוד. הם יכולים לגרום לטרדה נוראית, עד כדי השבתה של הפעילות. (הידעת? בימים עברו נהגו לנטוש יישובים שלמים בגלל מתקפות זבובים) מה גם שהם יכולים להעביר מחלות כאשר הם מעבירים למזון שלנו את המזהמים החיים על גופם, בשל הרגלי התזונה שלהם.

הדברת מזיקים מבהילים

ישנם מזיקים, שלמרות שאינם עוקצים ואף אינם מעבירים מחלות, הם עדיין עלולים לייצר פחד גדול אצל רוב האנשים. לדוגמה, ג׳וקים (תיקנים) עלולים לייצר הרתעה רצינית אצל חלק גדול מהאוכלוסייה. ולמרות שאינם באמת מזיקים, ואינם מכאיבים או מאיימים על הבריאות – התחושה הנוראית הזו שהם מעוררים בבני אדם, בגלל המראה המרתיע שלהם, בגלל העובדה שהם מגיעים לעיתים קרובות מפתחי הביוב, מטפסים על המזון ועל הגוף, גורמת לשנאה מוחשית ביותר, רתיעה עמוקה ואף פחד. לכן, את המזיקים האלו אנו מכנים כמזיקים מבהילים.

מהי הדברת מזיקים ואיך היא מתבצעת?

באופן כללי, הדברת מזיקים נחשבת ככל פעולה שתגרום להשמדה של המזיקים, הרחקה שלהם, או צמצום האוכלוסייה והפעילות שלהם, על מנת למנוע ולצמצם את מידת הנזק והטורדנות שהם גורמים לאדם.

ניתן לבצע הדברת מזיקים באמצעות ריסוס חומרים כימיים, פיזור רעלים שונים, יישום חומרים טבעיים, שגורמים להדברת המזיקים השונים, לכידה במלכודות, או פיזור של בעלי חיים המשמשים כטורפים למזיקים, ועוד.

חומרי הדברה כימיים VS חומרי הדברה ירוקים

חומרים כימיים עדיין מובילים את שוק חומרי ההדברה, אך אנחנו יכולים להגיד באופן חד משמעי כי חומרי ההדברה הירוקים, אשר אינם מזיקים לסביבה ואינם רעילים לבני אדם, הם יעילים מאוד – ולפעמים גם יותר מחומרי ההדברה הכימיים.

לדוגמה, הדברת נמלים באמצעות ג'ל, נעשית על ידי פיזור של פתיונות ג'ל, הנמלים אוכלות מהפתיון ואף לוקחות ממנו לקן. התוצאה נראית לעין לאחר כמה ימים ספורים ולא באופן מיידי, אבל היא פועלת באופן יסודי מאוד, שכן הנמלים הנמצאות בתוך הקן אוכלות גם הן מהרעל ותוך כמה ימים – כל הקן מודבר ומושמד.

מנגד, הדברת נמלים באמצעות ריסוס מציגה תוצאות יחסית מיידיות של שעות בודדות בלבד, אבל פועלת רק נגד נמלים בתוך הבית באופן נקודתי וספציפי.

סיכום

הדברת מזיקים נעשית באמצעים שונים ומגוונים, נגד סוגים רבים של מזיקים.

חשוב לבחור מדביר מוסמך ומורשה, שיבחן את המצב, ויבחר את אמצעי ההדברה היעילים והבטוחים ביותר עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם.

להזמנת הדברה יעילה, מהירה ואיכותית, התקשרו עכשיו לחברת המדביר במרכז!

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום: